Як писати тексти для сайту — питання непросте, яке має багато тонкощів. Про секрети якісного контенту – у статті нижче.
План
Написання тексту для сайту починається зі складання плану. Рекомендується по кроках продумати та записати тези, факти та думки, які послідовно розкривають тему. Напевно, план змінюватиметься. Спочатку планувалося так, але потім стало зрозуміло, що треба по-іншому. Ок, міняємо, переробляємо.
Є автори, які починають писати у потоці, а потім редагують. Тоді план складається наприкінці перед правками. Але він потрібний, щоб зробити структуру чіткою та ясною.
Заголовок
Яскравий заголовок, що чіпляє, відразу привертає увагу читача. Цікавий матеріал з тьмяною назвою, швидше за все, не буде прочтений.
Можна використовувати шаблони заголовків:
- питання: що, де, коли, чому, скільки. Наприклад: «Скільки коштує долар?»;
- рішення. Починаються зі слова “Як” та означають, що буде запропоновано варіант дій. Наприклад: «Як вибрати дитячий візочок», з покроковою інструкцією;
- біль: гроші, здоров’я, страх. Наприклад: «Боїтесь заблукати в лісі?»;
- цифри: 10 рецептів, 5 книг, 15 цитат;
- зірки та експертна думка. Наприклад: “Як лікувати нежить у дітей. Думка доктора Комаровського”;
- таємниці;
- новини;
- акції.
Де брати матеріал для статей
Починаючи писати, автор замислюється, звідки взяти матеріал для статті. Як написати текст на складну тему? Використовувати наявні знання. Наприклад, колишній турагент достовірно напише туристичну тематику.
Якщо автор не має іншої професії, але оригінальний контент написати треба, то на допомогу йдуть пошукові системи. Щонайменше 5 джерел в інтернеті, краще 10. Збираючи інформацію в мережі, головне не допустити сліпого копіювання, писати оригінально. Розуміти прочитане та розповідати своїми словами, а не рерайтити вихідник. Унікальність готового матеріалу перевіряється у спеціальному сервісі, наприклад Контент Вотч.
Будь-яка можливість отримати інформацію підійде: життєвий досвід, опитування друзів, журнали, блоги, YouTube. Чим більше фактів, тим легше писатиметься стаття.
Як розпочати текст
Починатися стаття має з ліда — це перший абзац, від якого залежить, чи читатиме людина далі чи втратить інтерес. Чіпляючий початок описує проблему читача, щоб він зрозумів: читання буде йому корисним. Або викликає інтерес, інтригує. В ціль потрапляє автор, який розуміє для якої аудиторії він пише, кому це важливо, які у цих людей потреби.
Не можна робити лід довгим, більше трьох-п’яти фраз. Затягнутий початок — вважай читач пішов до менш промовистих письменників. Виділяємо головні слова і збираємо з них кілька потужних речень, прибираючи все другорядне. Людина сканує інформацію, бачить цікаві факти та готова вивчати питання далі.
Корисний контент
Люди шукають статті, які:
- вирішують проблеми;
- вчать новому;
- розважають.
Розважальний контент корисний не менш інформаційного, він знімає стрес та піднімає настрій.
Якщо людина зацікавилася заголовком і лідом, то далі розкриває тему і знаходить вирішення проблем.
Висновок
Логічне завершення — висновок, який гармонійно закінчить розповідь і відповість на питання, що залишилися. Підбиваємо підсумок того, що написали, даємо рекомендації та закликаємо до дії.
Вичитування та редагування
Написання текстів для сайту завершується вичитуванням 2-3 рази, хоча б одного разу вголос. На слух одразу впадають у вічі нестиковки, повтори, надто довгі речення. Якщо не вистачає подиху прочитати фразу — вкорочуємо, запнулися на словосполученні — міняємо.
Вичитка та редактура йдуть разом, окремо безглуздо. Якщо тільки правити, але не вичитувати вголос — будуть помилки. Ще ефективніше робити це голосно, із виразом. В результаті отримуємо роботу, яка легко читається та приємно звучить.
Додаткові фішки на допомогу
- високий показник за Главредом. Сервіс Максима Ілляхова щодо виявлення словесного сміття викорінює штампи та канцеляризми, зайві слова, пасивні дієслова та ін. Помічник копірайтера №1;
- точні цифри та деталі, замість обтічних формулювань. Замість «кілька років» краще вказувати «3 роки» замість «маленький, але дружний колектив» — «четверо друзів» і т.д. Люди вірять конкретним числам, а чи не загальним словам;
- коректне написання ключів. Раніше ключі вставляли абияк: «купити гараж недорого Москва». Сьогодні вимоги до якості підвищилися і такі ключі не подобаються не лише замовникам, а й пошуковим системам. Намагайтеся вписувати ключове слово логічно та непомітно;
- call to action. Контент, що продає, завжди закінчується закликом до дії. Інформаційний не завжди, але буває. Це потужне завершення, що пропонує купити, замовити, зателефонувати і т.д. Тут доречно вказати контакти, зробити перехід за посиланням або ще якось підштовхнути людину до подальших дій;
- унікальність за Text.ru та Content watch. Це сервіси, які перевіряють – оригінальний текст чи ні. Текст.ру видає показники: водність, заспамленість, орфографічні помилки. На цьому сайті можна купити матеріал на потрібну тематику. Роботу необхідно перевіряти на унікальність, щоб переконатися у її неповторності у мережі.
У цій статті розглянуто правила та поради, необхідні для написання якісного контенту. Це шпаргалка для копірайтерів-початківців. Але головне — бажання автора розбиратися, вчитися, зростати професійно та напрацьовувати досвід.